Choď na obsah Choď na menu

Pomocnik Manchesteru City zdobywa dwie bramki, aby wysłać Niemcy na Mistrzostwa Świata

Pomocnik Manchesteru City i Niemiec, Ilkay Gundogan, strzelił dwa gole w niedzielnym zwycięstwie 4:1 z Armenią w eliminacjach do Mistrzostw Świata, by zająć pierwsze miejsce w grupie J z siódmym z rzędu zwycięstwem pod wodzą trenera Hansiego Flicka. Fani w Koszulka Manchester City nie spuszczali z tego oka. Zakwalifikowane już Niemcy odniosły dziewiąte zwycięstwo w 10 kwalifikacjach, aby zająć pierwsze miejsce z 27 punktami. „To dla nas nowa era od czasu zmiany trenera i wykonaliśmy dużo dobrej pracy” – powiedział RTL Mueller.

Niemcy przejęły wczesną kontrolę nad postępowaniem, a Kai Havertz z Chelsea dał im przewagę w 13. minucie. Świecił, chociaż nie miał na sobie niebieskiej Koszulki Piłkarskie. Mieli kilka dobrych okazji, aby ponownie zdobyć bramkę, ale musieli poczekać do przerwy w pierwszej połowie, kiedy Gundogan strzelił z rzutu karnego. Gundogan mógł założyć klamrę, ale jest powód, dla którego Kimmich i Goretzka zaczynają starty. Kibice w Koszulka Manchester City byliby z niego dumni.

Niemcy odzyskali trzybramkową przewagę pięć minut później, kiedy Jonas Hofmann wpadł do defensywy i wpadł w pole karne. „Wygraliśmy 4:1, osiągnęliśmy nasz cel z 27 punktami”, powiedział Flick. „Wspaniale jest zobacz, jak gra drużyna, z tą radością i zabawą w swojej grze.” Gracze w Koszulki Piłkarskie wiedzieli, że drużynie brakuje miejsca i mają problemy z tworzeniem wyraźnych szans, mimo że w meczu mieli prawie 80 procent posiadania piłki.